

| Parameter | Value |
|---|---|
| RoHS | Compliant |
| Size | 6.10 mm x 2.50 mm x 2.50 mm |
| Type | Fast-Acting Fuse |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Current Rating | 12 A |
| Voltage Rating (DC) | 65 V |
| Color | White |
| Packaging | Reel |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
Stock: 621
Distributors
pcbx
Unit Price$0.19277
Ext.Price$0.19277
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.19277 | $0.19277 |
| 10 | $0.16947 | $1.69470 |
| 50 | $0.14899 | $7.44950 |
| 100 | $0.13545 | $13.54500 |
| 500 | $0.12314 | $61.57000 |
| 1000 | $0.11194 | $111.94000 |
| 3000 | $0.10203 | $306.09000 |
| 5000 | $0.09300 | $465.00000 |
